scoala de soferi ,examen auto,traseu,chestionare,legislatie,ieftin,logan 


 Sunati chiar acum la:

 0724952615(Vodafone)

 0761813928(cosmote)

    Bucuresti

 

Despre examenul auto la traseu

Examen auto

 

 

       Examenul pentru obtinerea permisului de conducere se da cu politia si consta într-o proba teoretica si una practica care nu  se  sustin in aceeasi zi sau cu reprogramare pentru traseu (dupa promovarea probei teoretice).

 

      Proba teoretica consta în rezolvarea unui chestionar de verificare a cunostintelor teoretice care contine 26 întrebari. Timpul afectat rezolvarii unui chestionar de verificare a cunostintelor teoretice este de 30 minute. Pentru a promova examenul sunt necesare minimum 22 întrebari rezolvate corect. Mai nou proba teoretica se va sustine pe computer.Asadar daca veti acumula 5 raspunsuri incorecte pe durata desfasurarii examenului, automat candidatul va fi declarat respins.

 

       Proba practica consta în conducerea autoturismului pe traseu în una din  zonele de pregatire practica corespunzatoare variantei de examen cu politia.

 

      Elevii cu domiciliul stabil în Bucuresti vor sustine examenul în Bucuresti, pe masina pe care au efectuat instruirea practica. (Elevii care nu au domiciliul în Bucuresti vor sustine examenul în localitatea de resedinta.)

 

      Dosarul pentru examen va fi depus de catre elev (conditie impusa de IGP de la 1 ianuarie 2008) la biroul Programari din Sos. Pipera nr. 49. Data examenului va fi stabilita de instructor împreuna cu elevul, în functie de programarile politiei. 

 

       Important  pentru cei reprogramati la examenul de sala   vor trebui sa aiba si chitanta de 5 ron asupra lor, daca nu o vor avea nu vor fi primiti in examen(reprogramatii care au depasit 3 prezentari la examen vor avea chitanta de 72 ron).

 

      La traseu vor merge numai elevii care au promovat proba teoretica, în ziua si locul anuntat de examinatori.

 

      Cei care nu vor sa sustina în aceeasi zi proba de traseu se pot reprograma la DRPCIV (Directia Regim Permise si Inmatriculari Vehicule)
Sos. Pipera , Nr. 49

Bucuresti:
Program: Luni, Marti, Miercuri, Joi, Vineri 8:00-20:00
Telefon: TelVerde 0800.806.806
021.212.86.36
021.311.13.13
interior 11784

 
 

Cursantii cu domiciliul stabil în Bucuresti vor sustine examenul în Bucuresti, pe masina pe care au facut instruirea practica. 

 Taxa pentru inchirierea de masina in vederea sustinerii probei practice pe aceeasi masina este de 100 ron.(ea este perceputa de orice scoala de soferi iar chitanta poate fi ceruta in momentul examenului de traseu de catre examinatorul din cadrul serviciului examinari auto Politia Romana)


 

Promotie scoala de soferi: Oferta scoala soferi
Acte inscriere: Acte necesare la inscriere
Programul cursului auto: Programa scoala auto
Noul cod rutier: legislatie rutiera
Examen auto: Despre examenul auto la traseu
Penalizarea greselilor la examenul auto: incalcari comise de candidat la examenul auto
scoala de soferi ,examen auto,traseu,chestionare,legislatie,ieftin,logan